Rower- najlepsza forma aktywności

Początek Sezonu Rowerowego

Rozpoczął się sezon letni, czas więc otworzyć garaż, przerzucić stertę śmieci i wyciągnąć swój zakurzony rower- to ostatni dzwonek na wszelkiego rodzaju modyfikacje.
Jazda na rowerze ma zbawienny wpływ na nasz organizm- podczas tej formy aktywności fizycznej do pracy zaprzęgane są niemal wszystkie partie mięśni naszego ciała – nogi, ramiona, plecy, klatka piersiowa i brzuch.

Jeżeli zdecydujemy się pojeździć nieco bardziej ekstremalnie, oprócz wysiłku otrzymamy także solidny zastrzyk adrenaliny. Ale do tego potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt.
Na rynku jest cała masa marek, oferujących bardzo dobre rowery, przeznaczone do różnych celów. Kłopot w tym, że modele zdolne znosić nieco większe przeciążenia, wynikające np. z jazdy szybką trasą zjazdową (tzw. down hill), kosztują krocie. Tańszymi modelami nie ma co zawracać sobie głowy.

Czy to oznacza, że na dobry rower trzeba przeznaczyć wszystkie oszczędności? Ależ skąd! Wystarczy odrobina zdolności manualnych ,nieco wiedzy i zmysł majsterkowicza i możemy sami zbudować świetną maszynę. Warunek jest jeden – należy używać w tym celu jedynie najlepszych jakościowo akcesoriów. Najlepszych nie oznacza najgorszych, jest wiele marek, które łączą dwie, z pozoru sprzeczne cech – najlepszą jakość i przystępne ceny.

Crank Brothers, nowa jakość części rowerowych

Jedną z takich firm jest Crank Brothers, której oferta już od ładnych kilku lat robi wrażenie na zawodowcach i hobbystach. Pamiętaj- elementy takie jak koła, kierownica, czy pedały, wraz z mocowaniami, to twoje bezpieczeństwo! Unikaj komponentów nieznanego pochodzenia, wystarczy wyobrazić sobie do czego może doprowadzić pęknięcie raify w trakcie zjazdu z dużą prędkością po zadrzewionej trasie. Wybieraj wyłącznie najlepszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *